This is default featured post 1 title

Go to Blogger edit html and find these sentences.Now replace these sentences with your own descriptions.

This is default featured post 2 title

Go to Blogger edit html and find these sentences.Now replace these sentences with your own descriptions.

This is default featured post 3 title

Go to Blogger edit html and find these sentences.Now replace these sentences with your own descriptions.

This is default featured post 4 title

Go to Blogger edit html and find these sentences.Now replace these sentences with your own descriptions.

This is default featured post 5 title

Go to Blogger edit html and find these sentences.Now replace these sentences with your own descriptions.

30 Nisan 2011

ProBEST Design Anneler Günü Çekilişi

Selamlar;ProBEST Design ile tekrar ortak bir çekiliş düzenlemeye karar verdik. Kendileri anneler gününüzü kutlamak için sizlere çok hoş bir hediye vermek istemişler.

Anneler gününe özel, 5 talihliye yukarda gördüğünüz 'Super Mom' mutfak önlüğünden birer tane hediye edecekler.

Çekilişe katılmanız için yapmanız gerekenler:


Çekiliş 8 Mayıs Pazar (anneler günü) gece yarısı sona erecektir.Kazanan 5 kişi random.org kullanılarak seçilecektir. Kazananlar belirlendikten ve açıklandıktan sonraki 1 hafta içinde bizimle iletişime geçmeyen kazanan yerine yeni bir talihli belirlenecektir.HEPİNİZE BOL ŞANS!!! :)29 Nisan 2011

Kryolan Professional Make-Up Academy'den Makyaj Eğitimi Yeni Kazanan

Selam arkadaşlar;
Geçen gün düzenlemiş olduğumuz çekilişin talihlisi maalesef bizimle iletişime geçmedi. Bu yüzden Kryolan Bursa'dan makyaj eğitimi çekilişini tekrarladık ve yeni bir kazanan belirledik.

Yeni kazanan:

isabel

Bu talihlimizde 1 Mayıs pazar gece yarısına kadar bizimle iletişime geçmezse yeni bir kazanan belirleyeceğiz!!

by heh

28 Nisan 2011

Marc Jacobs- LOLA

lola

Selamlar

Bir süredir yazılmayı bekliyordu bu yazı. Bu koku hakkında çok soru aldık. En son Elif sordu nasıl bir koku olduğunu. E koku bu anlatması kolay değil :) Elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım.

Parfümün çekici şişesini bir kenara bırakırsak kokunun kendisi yeterince çekici. Bu parfüm bir çiçek kokusu.Kokuyu şu şekilde tarif etmek istiyorum: zarif, sakin, ağır başlı ama içinde şımarıklık ve çocuksuluk da var biraz. Anladınız mı? :)

Koku iç bayıcı değil. Hem gece hem gündüz kullanımı için uygun. Yani gündüz için ağır kaçmıyor. Benim için daha çok bir sonbahar kokusu.

Umarım anlatabilmişimdir :)

hnd

26 Nisan 2011

Hard Candy- Sheer Envy Primer

sheer envy2

Selamlar

Bir süredir kullandığım ama bir türlü yıldızımın barışmadığı primerın yazısını hazırlayıp kendisini çekmeceye kaldırmanın zamanı geldide geçiyor bile. Yanılmıyorsam 3 aydır kullanıyorum bu ürünü. Çok şans verdim yani... Bu ürünü anlatırken artılarından ve eksilerinden söz edeceğim. Kendi kriterlerinize göre yargılamak size kalmış. Bu arada benim cildimin yağlıya dönük karma olduğunu hatırlatmak isterim.


ARTILAR:
 • Ürünün üzerinde yazmasada, içinde SPF 15 olması. • Fiyatı. (sadece 8$) • Primer olarak oldukça başarılı oluşu. Ürünü uyguladıktan sonra makyajınız bütün gün yüzünüzde kalıyor. • Hafif yapısı. Ciltle bütünleştikten sonra herhangi bir fazlalık hissi yaratmıyor. • Azıcık bir ürünün bütün yüzünüze yeterli oluşu. • Kokusuz oluşu. • Hayvanlar üzerinde test edilmemiş oluşu.

EKSİLER:
 • Zor bulunması. (Walmart.com dan ve ebay.com dan bulabilirsiniz) • Silikonlu oluşu. Bu normalde sorun değildir benim için ama bu üründe hoşuma gitmedi. • Yağlı oluşu. Ürün, ilk sürdüğünüzde çok yağlı bir his bırakıyor. Ciltle bütünleştiği zaman bu his ortadan kalkıyor ama ilk sürümde bıraktığı yağlı his hoş değil. • Ayrışıyor oluşu. Ürünün içindeki yağ bir süre sonra ayrışıyor. Kullanmadan önce çok çok çok çooooook iyi karıştırmanız gerek. Tüpün içini göremediğiniz için karıştımı anlamıyorsunuz. Ayrıca ürünün üzerinde karıştırıp kullanmanız gerektiğine dair bir uyarı yok. İlk kullanışımda bu olaydan habersiz olduğum için vıcık vıcık yağ ile boğuşmak zorunda kaldım. Bazen karıştırsanız bile tam karışmıyor ve biraz akışkan bir şekilde geliyor ürün. İğrenç! • Tüpte bulunuşu. Üründen azıcık kullanmanız yeterli oluyor. Ama tüpte oluşundan dolayı çıkan miktarı kontrol ederken zorlanıyorsunuz.
sheer envy1


Umarım bu yazı faydalı olmuştur merak edenler için. Unutmayın bunlar benim fikirlerim. Dışarda birçok insan bayılıyor bu ürüne.

hnd

25 Nisan 2011

Yurt Dışından Kozmetik Getirtmek Yasaklandı!!

Selamlar;

Her gün yeni bir yasakla karşılaşmaya alıştık. Ama bu seferki biz kozmetik bloger larını derinden yaraladı. Önce Youtube, sonra vimeo, sonra blogger, şimdide yurt dışından kozmetik alışverişi... Bir gün içinde oldu bittiye getirerek yeni bir yasa çıkarıldı ve bir sürü insan mağdur duruma düştü. Normalde yeni bir yasa çıktığında yürürlüğe girmesi bir süre alır. Ama bu sefer işler garipleşti. 19 Nisan'da kozmetik alışverişinin komple yasaklandığını öğrendik. Daha doğrusu alışveriş yasaklanmadı ama kozmetik ürünlerinin gümrükten geçirilmeleri yasaklandı. E bu durumda almanın da bir anlamı kalmıyor :)

Kozmetik haricindeki alışverişlere de kısıtlamalar geldi
. Yurt dışından 2 ayda 1 kez en fazla 150€ luk ürün getirtebiliyoruz artık ve senede 5 kereden fazla olamıyor bu. Yani bu kısıtlamalar moda blogerlarını da, crafterları da etkiliyor.

Bu durum ne kadar sürer, kalıcı olur mu olmaz mı bilemiyorum
. Ama çok can sıkıcı bir durum olduğu kesin.

Belki geçici bir durumdur diyerek blog yazmaya devam edeceğim
. Ama kalıcı bir hal alırsa bloga devam eder miyiz bilmiyorum. Sonuçta elimizdeki ürünleri yazsak, sizler alamadıktan sonra bir anlamı kalmıyor.

Umarım bu kötü günler en kısa sürede geride kalır
.

hnd

Kryolan Professional Make-Up Academy'den Makyaj Eğitimi Kazanan

Çekilişimiz sonuçlandı. :)


Kazanan:


oslem


Özlem; blog mailimize mail atabilirsen detayları ordan konuşuruz :D

TEBRİKLER!!!

Not: Kazanan 28 Nisan 16:30'a kadar bizimle iletişime geçmezse yeni bir kazanan belirlenecektir.

hnd

19 Nisan 2011

Company Store Ganimetlerim :)

company1

Selamlar

Cumartesi günü Maslak Sun Plaza'ya MAC'in fırça workshop u için gittik. Sağolsunlar Company Store'u açmışlardı o gün için. Binadan içeri girdiğimde ilk gördüğüm kişi Caramel oldu ve direk 'çabuk yukarı koş! çabuk!' dedi. En başta ne oluyoruz dedim ama sonradan jeton düştü. Company Store sömürüsü başlamıştı :D
Bunlarda aldıklarım. Sadece resimleri ve swatch ları koyuyorum. Özellikle yazısını hazırlamamı istediğiniz olursa yorum bırakabilir ya da mail atabilirsiniz.

company2


company3


company4


company5


company6


company7


company8


company9


company10


company11


company12


company13


company14


company15


company16


company17


company18


company19


company20

Umarım hoşunuza gitmiştir.

hnd

MAC- Sheen Supreme Lipstick Koleksiyonu

SheenSupremeLipstick-Lineup-72 ss3 ss1 ss2 Selamlar Wonder Woman etkinliğinde boş durmayıp yeni çıkan Sheen Supreme rujları swatch lamıştım. Onları paylaşmak istedim sizlerle. Yapıları çok yumuşak. Hatta MAC mağazalarının o spot ışıklarına dayanamayıp yumuşamışlardı. Koleksiyondan 2 ruj aldım ben. Fakat bu rujlarla yaşadığım minik bir sorun var. Dudaklarım bir süredir anormal çatlak olduğu için bütün o çatlakların içine giriyorlar. Lip scrub lar lip balm lar işe yaramıyor. Bu duruma bir çözüm bulmaya çalışacağım. Ama o zamana kadar dudakları benim gibi olanlar beklesinler derim. hnd

17 Nisan 2011

Bursa'lılara özel- KRYOLAN Professional Make-Up Academy'den makyaj eğitimi Çekilişi

Selamlar Geçenlerde grupanya'dan indirimli makyaj eğitimi almıştım fakat kurs Burda'daymış. Bende ziyan olmasın diyerek Bursa'lı arkadaşların ilgileneceğini düşünüp minik bir çekiliş yapmaya karar verdim. Bu kurs kişisel makyaj eğitimi veriyor. İki saatlik bir kurs ve 15 Mayıs'a kadar geçerli. Detaylı bilgi için buraya bakabilirsiniz. Çekilişimiz son derece basit olacak. Çekilişe katılmak için tabiki follower ımız olmanız gerekiyor. Bunun için ekranın sol üst köşesindeki FOLLOW butonuna basarak gerekli adımları takip edebilirsiniz. Katılmak için bu yazının altına katılmak istediğinize dair bir yorum bırakmanız yeterlidir. Birden fazla yorum bırakmanıza gerek yok. Sadece biri sayılacak. Çekiliş 24 Nisan Pazar günü sona erecek. Kazanan kişi 28 Nisan'a kadar bizimle iletişime geçmezse yeni bir kazanan belirlenecek. Sorularınız olursa twitterdan ya da mail yoluyla ulaşabilirsiniz. Hepinize bol şans! :) hnd

15 Nisan 2011

MAC- Jeanius Koleksiyonu

jeanius Selamlar MAC'in Mart başında Amerika'da satışa çıkarmış olduğu Jeanius koleksiyonunun teması, tahmin edebileceğiniz gibi jean. İlk resimlerini gördüğüm zaman farlarına vurulmuştum bu koleksiyonun. Farların üzerindeki jean deseni içimdeki koleksiyon canavrını dürtmüştü. Unutmadan söylemeliyim, bu koleksiyon Türkiye'de satışa çıkmayacakmış. Yani hoşunuza giden bir şeyler varsa ebay yolları taştan :) Koleksiyonda farlar, ojeler, allıklar, glosslar ve rujlar vardı. Ben çok bir şey almadım. Farlardan 2 sini aldım. motorhead1 motorhead2 motorhead3 Motorhead çok özel bir renk değil. Bu tarz renkleri hem annem hem ben sevdiğimiz için almak istedim. Pigmentasyonu başarılı fakat swatch yaparken far toz toz oluyor. Kullanım sırasında dökülmeler kaçınılmaz... Bu arada maalesef kullandıkça üstteki desenler yok oluyor :( diva in distress1 diva in distress2 diva in distress3 Diva in Distress'i hiç sevmedim. Neden almış olduğum konusundada bir fikrim yok :S Pigmentasyonu rezalet. Motorhead gibi bu da toz toz olup dökülüyor. Hiç hoşuma gitmedi. Tabi aranızda sevenleri olabilir. Mayıs sonunda bahar sonu temizliği yaparken makyaj dolabımda, bunu da satışa koyarım büyük ihtimalle. Ama genel olarak tarzım değil. Koleksiyonda 2 oje çıkmıştı ve ikisinide aldım. Fakat açık renk olan oje yolda gelirken paramparça olmuş. Oje her yere akmıştı... :( O kadar şeyin arasında nasıl olduda sadece tek bir oje kırıldı anlamış değilim. Neyse... :) bikerblue Resmini görmüş olduğunuz oje Biker Blue. Çok çok koyu bir lacivert. Hatta siyaha yakın. İçinde ise mavi parıltılar var. Ama sim değiller. Yani pütür pütür bir his bırakmıyor. Annem el koydu bu ojeye :) Genel olarak beklentilerimi çok yüksek tutmuşum bu koleksiyon için. Hayal kırıklığına uğradım haliyle... Önümüzdeki maçlara bakmak lazım artık :p hnd

14 Nisan 2011

Şubat&Mart 2011 Favorilerim


1- Global Keratin Shampoo & Conditioner


2- Lush- Sonic Death Monkey Duş Jeli


3- Estee Lauder- So Polished Gentle Exfoliating Scrub


4- AVON- Clear Skin Clay Mask


5- NIVEA- Canlandırıcı Makyaj Temizleme Mendilleri


6- MAC- Cleanse Off Oil


7- CLINIQUE- Clarifiying Lotion 2


8- AVON- Hydra Firming Face Cream


9- CLINIQUE- All About Eyes


10- NIVEA- Hassas Göz Makyaj Temizleyicisi


11- Arko Nem- Elma Kokulu El Kremi


12- Victoria's Secret- Honeybell Suckle Body Splash


13- Miss Dior Cherie


14- Marc Jacobs LOLA


15- LUSH- Bubblegum Lip Scrub


16- LUSH- Sweet Lips Lip Scrub


17- CARMEX Lip Balms


18- Hard Candy- Sheer Envy Primer


19- MAC- Studio Finish Concealer


20- MAC- Studio Fix Powder Foundation


21- NARS- Laguna Bronzer


22- Hard Candy- Living Doll allık


23- Urban Decay- Eye Shadow Primer Potion


24- Urban Decay- Zero Göz kalemi


25- Urban Decay- Naked Palet


26- LA Girls- Immense Mascara


27- Stila- Lip Glaze Kitten


28- Body Shop- Şeffaf Kaş Jeli


29- MAC- Victorian Lip Stick


30- MAC- Of Royalty


31- Parmex Aseton- Hanımeli


32- MAC- Very Important Platinum Oje


33- Sephora by OPI- Glee -- Slushied


34- Sephora by OPI- Urban Balerina -- Leotard Optional


35- OPI Drip Dry


36- Flormar- Goodbye Cuticles


37- Essie- Nail Corrector Penhnd


13 Nisan 2011

MAC- Quite Cute Basın Bülteni

QuiteCute-Beauty-72 QuiteCute-Lineup-72 QuiteCute-Cutiequad-300 QuiteCute-MineralizeBlush-Giggly x QuiteCute-MineralizeBlush-Sakura x QuiteCute-Lipstick-QuiteCute x QuiteCute-Plushglass-I(heart)U-300 QuiteCute-LipPencil-InSynch-300 QuiteCute-NailLacquer-LittleGirlType x QuiteCute-NailLacquer-MischievousMint x QuiteCute-NailLacquer-IceCreamCake x Genç ve modern bir “trendsetter” için sezonun en ilgi çekici, eğlenceli ve renkli makyaj koleksiyonu “QUITE CUTE” Nisan ayında Türkiye’de! Japon anime karakterlerinin dünyamıza ışınlanmış hali gibi duran, rengarenk kıyafetleri ve göz alıcı, teatral makyajları ile tüm moda dünyasının takip ettiği “Harajuku Kızları”ndan ve onların eğlenceli dünyalarından ilham alan bu koleksiyon Tokyo’dan Paris’e, Toronto’dan İstanbul’a herkesi etkisi altına almaya hazırlanyor. Koleksiyonda renkler cupcake’lerin pastel tonlarda şeker süslemelerinden esinleniyor. Quite Cute koleksiyonuna özel olarak çok sevdiğimiz mineralli allıklar fırınlanırken içlerine minik gümüş kalpler eklendi. M.A.C Quite Cute Koleksiyonu 15 Nisan’dan itibaren tüm M.A.C Mağazaları’nda yerini alıyor. ♥ MINERALIZE BLUSH Miss Behave Light beige with pearly mint green heart Giggly Light pink with pearly plum heart Sakura Lavender with pearly magenta heart Ürün Fiyatı: 58 TL NAIL LACQUER Little Girl Type Creamy pale lavender Ice Cream Cake Creamy blue pink Mischievous Mint Creamy pale blue mint Ürün Fiyatı: 25TL LASH #7 Lash Ürün Fiyatı: 26TL LIPSTICK Playing Koi Creamy white peach pink (satin) Quite Cute Creamy bright whitened lavender (cremesheen) Saint Germain Clean pastel pink (amplified) Candy Yum-Yum Matte neon pink (matte) Play Time Creamy intense violet (cremesheen) Ürün Fiyatı: 39TL PLUSHGLASS Bubble Tea Creamy pale nude Fashion Fanatic Creamy pale pink Girl ♥ Boy Bright light blue pink I ♥ U Creamy mid-tone purple Ürün Fiyatı: 44TL LIP PENCIL Naked Liner Light neutral In Synch Bright yellow pink Boldly Bare Dirty red brown Ürün Fiyatı: 30TL PENULTIMATE EYE LINER Rapidblack True black Ürün Fiyatı: 43TL ZOOM LASH MASCARA Zoom Black Rich black Ürün Fiyatı:42TL CUTiE EYE SHADOW X4 Goody Goody Gum Drop Light white pink (satin) Boycrazy Pale lavender with silver pearl (lustre) Moshi Moshi! Pale white green gold (frost) Azuki Bean Mid-tone dirty violet (frost) Ürün Fiyatı:99TL -Bu bir basın bültenidir.- hnd

MAC- Viva Glam Lady Gaga 2 -2. Basın Bülteni

VivaGlam-Beauty x VivaGlam2011-LineUp-Signature-300 ŞIMDI “BAD ROMANCE” ZAMANI DEĞIL! EĞER DUYGULARDAN BAHSEDILECEKSE BU SADECE AŞK OLMALI… HER ZAMANKINDEN DAHA GÜÇLÜ BIR AŞK. “THE MONSTER” TURNESININ TÜM DÜNYAYI SARAN COŞKUSU SONRASINDA, GAGA M·A·C VIVA GLAM TANRIÇASI OLARAK GERI DÖNÜYOR. BIR KEZ DAHA HIV/AIDS HAKKINDA KONUŞACAK VE YINE DÜNYANIN DIKKATINI BU ÖNEMLI KONUYA ÇEKECEK. “VIVA GLAM GAGA 2” YEPYENI VE HEPIMIZE ÇOK YAKIŞACAK SICAK BEJ TONU ILE HEM LIPSTICK HEM DE LIPGLASS OLARAK KARŞINIZDA. BILIYORSUNUZ M·A·C VIVA GLAM SATIŞINDA ELDE EDILEN TÜM GELIR M·A·C AIDS FONU’NA AKTARILMAKTADIR. AYRICA WWW.VIVAGLAM.COM ÜZERINDEN LADY GAGA’NIN BU ÇOK SES GETIRECEK HAREKETINE SIZ DE KATILABILIRSINIZ. LIPSTICK VIVA GLAM GAGA 2 LIGHT WARM BEIGE (AMPLIFIED) ÜRÜN FIYATI: 39 TL -Bu bir basın bültenidir.- hnd

6 Nisan 2011

MAC- Viva Glam Lady Gaga 2 Basın Bülteni

WorldWideDistro_GAGA_MAC_0040 Merhaba, 17 Şubat 2011, Perşembe günü M•A•C Kozmetik’in ikonik yıldız Lady Gaga ile hazırladığı 2. dönem M•A•C Aids Fonu “Viva Glam” Kampanyası lansmanı New York’da yapıldı. Gün boyu yapılan çeşitli basın organizasyonlarında Lady Gaga, Estee Lauder Grup Direktörü John Demsey, M•A•C Kozmetik Dünya Başkanı Karen Buglisi ve M•A•C Aids Fonu Direktörü Nancy Mahon ile beraber fonun çalışmalarından bahsettiler. Görüşmelerde M•A•C Aids Fonu’na bugüne kadar sağlanan 202 milyon USD değerindeki rekor düzey kaynağın yanı sıra kampanyanın yeni dönem fokusunun Aids’e karşı korunmanın önemi ve erken teşhis olmasından bahsedildi. Önümüzdeki günlerde Lady Gaga “Glam This Way” adında özel bir kampanya başlatarak geniş hayran kitlesini HIV/Aids konusunda bilinçlendirmek adına çalışmalarını sürdürecek. Kampanya dahilinde sanatçının hayran kitlesinin de kampayanın gönüllü elçileri olarak konumlanmaları ve kendi çevrelerini konu hakkında bilinçlendirmeleri hedefleniyor. Lady Gaga tüm “fan”larına www.vivaglam.com websitesine girerek bu önemli harekete katılmaları adına çağrıda bulunuyor. M•A•C yeni kampanya döneminde yeni Viva Glam Gaga rujunu ve Lipglass’ını da satışa sunuyor. Viva Glam rujların satışından sağlanan tüm gelir M.A.C Aids Fonu’na aktarılmaktadır. WorldWideDistro_GAGA_MAC_0184 -Bu bir basın bültenidir.- hnd

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More